Türkçe/Turkish

The Sustrans DIY Streets (Kendi İşini Kendin Yap) Turnpike Lane Projesi Londra Haringey Belediyesi ile ortak ve olup homezone bağlamında alternatif bir proje olup iki yılda sunulacak bir girişimdir. Proje Langham, Waldeck, Stanmore, Carlingford, Mannock ve Downhills Park Roads’da dâhil olmak üzere Turnpike Lane metro treni istasyonun güney kısmındaki mahallelere odaklanacaktır.

Bu bölge uzun yıllardır hızlı trafik ve arka yolların kestirme yol olarak kullanılması sorunu ile boğuşuyor. The DIY Streets yaklaşımı, alanların geri kazanılması, insanlar için tasarım ve sürücüler için yeni kurallar yaratılması da dâhil olmak üzere bir dizi önemli unsura olanak sunmaktadır. Toplumsal katılım projenin dâhili unsurlarından biridir- ki sakinler genellikle kendi mahallelerini etkileyen karar süreçlerinden uzakta kaldıklarını hissetmektedirler. Bu proje söz konusu katılım güvenini geri kazandırmakta ve sakinlere görüşebilecekleri, sosyal etkinlikler yapabilecekleri oyun oynayabilecekleri alanlar sunmaktadır.

Önümüzdeki aylarda mahallenizi daha iyi bir yere dönüştürecek olan tasarım hakkında görüşlerinizi ve katkılarınızı sunma şansınız olacaktır.  Bu tarihler evinize teslim edilecek haber bülteni ve www.diyturnpikelane.wordpress.com  bloğu yoluyla duyurulacaktır.

Birbirine yakın ve dostça bir topluluk oluşturmayı umut ediyoruz, bu bağlamda katkılarınız ve katılımınız oldukça önemlidir. Toplantılar sırasında size göstereceğimiz tasarımların birçoğu görsel tasarımlardır dolayısı ile İngilizce okumayı bilmeniz gerekmiyor.

Eğer konu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, Sustrans’dan Ben Addy ile bağlantı kurmaktan lütfen çekinmeyin.

E-posta – ben.addy@sustrans.org.uk

Telefon – 0207-017-2357

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s